Milliárdokat takaríthatnak meg a kgfb-váltók
A netrisk.hu internetes alkusz szerint a kötelezőt váltó másfél millió autós 2009-ben 12 milliárd forintot takarított meg, az idén pedig 10 milliárd forintot spórolhatnak.
A netrisk.hu internetes alkusz szerint a kötelezőt váltó másfél millió autós 2009-ben 12 milliárd forintot takarított meg, az idén pedig 10 milliárd forintot spórolhatnak.
Október 30-án hirdetik ki a biztosítók a 2011-es kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) tarifáikat. A négymillió autós kegyeiért versenyző tizennégy társaság várhatóan őrült árversenybe kezd, a PSZÁF azonban árgus szemekkel figyeli, hogy nem sértik-e a fogyasztók jogait a biztósítók által kínált ajánlatok.
Jövőre nem a motor hengerűrtartalma, hanem a teljesítménye alapján sorolják csoportokba a biztosítók az autósokat a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításnál (kgfb), ez kockázatarányosabb díjakat eredményez, így a gyengébb autók tulajdonosai alacsonyabb díjakra számíthatnak – közölte a kotelezo.hu szakértői portál.
A motoros-, és kerékpárszezon kezdetekor érdemes a biztosítás lehetőségét is megvizsgálniuk a kétkerekű tulajdonosoknak. A bringások könnyebb helyzetben vannak, a motorosok nagyobb kárt okozhatnak.
2010. január 1-jétől megváltoztak a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással kapcsolatos szabályai. Az autósoknak mérlegelniük kell, ebben segít nekik a JogIQ blog.
Október 30-án jelenik meg 14 biztosító jövő évi kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) tarifája, majd novemberben lehet felmondani, december végéig pedig újra kötni a szerződéseket.
A csökkenő személygépjármű értékesítésen belül növekszik a prémium kategóriás és a sportautók részesedése. A kötelező biztosítási piacon a csökkenő átlagdíjak mellett - a kategóriák elmozdulása miatt - nőtt a díjbevétel, csökkentek ugyanakkor a casco-kötések – áll a Genertel biztosító közleményében.
A múlt évihez hasonló, közel 800 ezer átkötés várható idén novemberben és decemberben a kötelező gépjármű felelősségbiztosítási (kgfb) kampányban, de az év végi váltás az új törvény januári hatályba lépésével 4,5 év alatt leépül - mondta Varga Csaba, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) főigazgatója.